Технологія укладання бруківки 

Для консультації та замовлення бруківки Магік, Озон, Політеп дзвоніть за номерами +38 066 750 94 45

Якщо ви хочете, щоб ваша бруківка була не тільки гарно вимощеною, але й якісною та довговічною – варто дотримуватись певних правил та вимог.

І так, для початку потрібно перевірити ґрунт, на який буде укладатись бруківка. Якщо плануються великі навантаження, варто закликати спеціаліста геолога, який чітко визначить стан ґрунту та узгодить з проектантом робіт майбутні конструкції.

Проектування
Далі потрібно правильно підготувати план робіт. Визначити чіткі розміри ділянки, максимально можливі навантаження, водовідведення, вид бруківки, методика укладки, палітра кольорів, план укладки та метод укладки.

Починається робота з геодезично-вимірювальних робіт – територія розбивається на певні секторі та визначаються рівні поверхні. Зазвичай за допомогою кілочків та натягнутих ниток визначається рівень поверхні бруківки та бордюрів.

Вирівнювання поверхні
Після цього необхідно зняти верхній м`який шар ґрунту. Зазвичай викопують від 25 см до 65 см, все залежить від товщини бруківки, яка буде вкладатись. Після чого видаляють залишки рослин та за необхідності утрамбовують поверхню ґрунту.

В деяких випадках на необхідній для нас глибині може бути мало проникний для стоків шар ґрунту (щільний гумус, глина тощо), в таких випадках його необхідно видалити і лишній простір засипати щебенем або іншим ґрунтом з необхідними нам властивостями.

Важливим є рівень ґрунтових вод. Якщо він вище рівня нашої основи – необхідно виконати дренажні роботи і опустити рівень ґрунтових вод.

Проектування поверхні
Далі виконується проектування поверхні – враховуються усі перехрестя, повороти та заокруглення, нахил поверхні. Зазвичай дотримуються нахилу в межах 2,5%-4%, тобто на 1 м поверхні перепад буде в межах 2,5 см – 4 см.

Після цього необхідно вирівняти ґрунтове покриття. Для цього використовують крупнозернистий пісок, який викладають 10 см шаром. Потім проводять віброущільнення, вирівнюють поверхню.

Межі котловану фіксують бордюрами, поребриками або палісадами. Таким чином необхідна нам форма буде збережена, зафіксована і зміцнена. Вкладають їх на основу з напівсухого бетону з проміжками до 3мм.

Влаштування основи
На утрамбований пісок викладають гравій або колотий щебінь 5-40 мм, який укладають шарами близько 10 см – 15 см. Кожен шар ущільнюють, зменшуючи початкову товщину на 20%.

Для верхнього шару основи варто використовувати матеріал фракції проміжного значення між зернистістю підсипки та основи. Це дозволить запобігти змішуванню підсипки з нижніми шарами основи в процесі експлуатації та, внаслідок цього, просідання плитки та руху швів. Товщина основи залежить від майбутніх навантажень. Наприклад, для прибудинкових територій, тротуарів вистачає 20 см, для доріг, де буде активний рух автомобілів необхідно 30 см – 45 см. Крім того також важливі властивості ґрунту. Чим більш м`який чи в’язкий ґрунт, тим більшою має бути товщина основи.

Підсипка
Після влаштування основи необхідно зробити верхній шар підсипки, який роблять з щебеневого відсіву 1 мм – 4 мм або просіяного піску 1 мм – 7 мм. Загальна товщина підсипки має бути 3 см – 5 см. Потрібно врахувати, що підсипка осяде на 1 см, то її заздалегідь потрібно вирівняти так, щоб укладена бруківка була на 1 см вищою від розрахованого рівня.

Так завжди буде можливість вирівняти окремі плитки бруківки і вже після повного викладання тротуарної плитки за допомогою вібраційної плити остаточно ущільнити підсипку.

Вкладання бруківки
Для збереження цілісності поверхні підсипки вкладання бруківки починають від бордюрів чи поребриків до центру.

Якщо це дорога для автотранспорту бруківка вкладається під кутом до напрямку руху автомобілів. Так шуму від коліс менше і бруківка бережеться. Якщо біля бордюрів чи поребриків потрібно обрізати бруківку, то дотримуються правила – більше ніж половину не відрізають.

Оскільки ідеально однакової по кольору бруківки не буває, якісь мінімальні відхилення завжди є – під час вкладання бруківки використовують плитки з як мінімум трьох піддонів, так незначні відтінкові відхилення стають непомітними.

Шви
По завершенню вкладання бруківки необхідно заповнити шви – проміжки між сусідніми плитками. Зазвичай використовують сухий промитий пісок 1 мм – 2 мм.

Товщина швів залежить від призначення мощеної ділянки. Для пішохідних зон це 2 мм – 3 мм, для автотранспортних ділянок – 3 мм – 5 мм.

Додаткове ущільнення
Для додаткового ущільнення бруківки варто використати віброплиту. Це допоможе підвищити якість укладеної бруківки і, відповідно, збільшити час її експлуатації.

Так ми отримаємо ідеальну рівну поверхню готову до експлуатації